Letnie obozy jeździeckie 2024

Od 25.05.2024 promocja cenowa na turnusy sierpniowe!!!

Turnus sierpniowy tygodniowy – 1950 zł!!!

 


Stajnia Robinkowo – stajnia w lesie nad samym jeziorem!!!

Letnie obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży – kolonie konne Zachodniopomorskie

Rok szkolny zbliża się ku końcowi – a zatem to najwyższy czas, aby pomyśleć o zorganizowaniu wakacji swojemu dziecku! Stajnia Robinkowo to jedno z miejsc w zachodniopomorskiem organizujące obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży. Aktywność fizyczna i możliwość bliskiego obcowania z końmi to najlepsze, co można zafundować miłośnikom tego sportu!

Czym jest Stajnia Robinkowo?

Stajnia Robinkowo to miejsce, które powstało głównie z myślą o dzieciach. Zainspirowane wielką pasją i miłością do koni oraz chęcią dzielenia się pasją z innymi. Powstało po wielu latach marzeń i niezachwianej wiary w to, że marzenia się spełniają. Miejsce pełne spokoju, gdzie czas zwalnia… Położone z dala od zgiełku cywilizacji, w samym sercu lasu nad urokliwym jeziorem Głębsko. Kolonie konne w takich okolicznościach dla dzieci i młodzieży to przeżycie, które wyzwoli wiele pozytywnych emocji!

Jak wyglądają nasze treningi w ramach obozu jeździeckiego?

Posiadamy 8 regularnie trenowanych, grzecznych i bezpiecznych koni, w tym kucyka dla najmłodszych. Oferujemy 1 porządny trening dziennie, a nie 2, gdyż cenimy jakość a nie ilość. Szanujemy nasze konie, które pozostają w profesjonalnym treningu przez cały rok, a w sezonie nie są przeforsowywane, a co za tym idzie są chętne do pracy, szczęśliwe i z przyjemnością pomagają dzieciom i młodzieży w doskonaleniu umiejętności jeździeckich. Obóz jeździecki dla dzieci i młodzieży ma być przede wszystkim szansą na wspaniałą zabawę – bez rywalizacji, ocen i narzucanego z góry tempa. To właśnie kolonie konne sprawiają, że młodzi ludzie uczą się chętnie i z dnia na dzień stają się coraz lepsi w tym sporcie.

Obóz konny to nie tylko jazda!

Osoby, które chcą do nas przyjechać po raz pierwszy, powinny być świadome tego, że w Stajni Robinkowo nie tylko jeździmy. Szkolenie umiejętności jeździeckich to oczywiście nasz priorytet, ale chcemy, aby młodzi adepci tego sportu dostrzegali też jego inne aspekty. Obóz konny dla młodzieży i dzieci to mnóstwo czasu spędzanego również w stajni – ale na własnych nogach. Czyszczenie grzbietów, kopyt, siodłanie, karmienie i pojenie, a także sprzątanie stajni to czynności, które wykonywać trzeba codziennie. Wdrażamy nastolatki w te obowiązki, budując w nich poczucie odpowiedzialności i sumienność, a przy okazji oswajając ze zwierzakami, które – jak wiadomo – wymagają indywidualnego podejścia. Kolonie jeździeckie to nie tylko wypoczynek – to wspaniała lekcja, która odbywa się bez żadnego przymusu!

Standardy zakwaterowania w pensjonacie

Stajnia Robinkowo to kameralne rodzinne gospodarstwo. W naszym gościnnym pensjonacie znajdują się pokoje 2-, 3-, 4- i 5-osobowe, kuchnia z jadalnią i 3 łazienki. Obóz jazdy konnej dla dzieci i młodzieży to doskonała okazja nie tylko ku temu, aby podszkolić swoje umiejętności jeździeckie, ale również kompetencje społeczne. Kontakt z rówieśnikami to jedna z największych zalet kolonii konnych!

Zapraszamy dzieci od 10 roku życia na turnusy 7 lub 14 dniowe.

Ze względu na zdrowie naszych koni,  kierujemy się zaleceniem lekarza  weterynarii i przyjmujemy jeźdźców do 80 kg wagi ciała

Każdy turnus zaczynamy kolacją w dniu przyjazdu, a kończymy obiadem w dniu odjazdu.

Zakwaterowanie dzieci w godz. 16-17 w dniu przyjazdu-niedziela

Odbiór o godz. 13 w dniu zakończenia turnusu – sobota

Obóz jeździecki – wyjątkowa przygoda z rówieśnikami!

Nasza oferta skierowana jest do dzieci starszych, w przedziale wiekowym 10-17 lat. To okres, w którym możemy być pewni, że uczestnicy obozu jeździeckiego są wystarczająco samodzielni, aby poradzić sobie bez swoich opiekunów przez 7 lub 14 dni pobytu. Nasze kolonie konne dla młodzieży to świetna okazja, aby spędzić miło czas wśród rówieśników. To przeważnie osoby obce, co w kontekście nawiązywania nowych znajomości jest szczególnie kuszące! Pozwól swojemu dziecku przeżyć wyjątkową przygodę na końskim grzbiecie, z mnóstwem aktywności typowych dla tego wieku! Niech to będą niezapomniane wakacje – takie, z których przywozi się nie tylko piękne zdjęcia, ale przede wszystkim wyjątkowe wspomnienia i kontakty, które będzie można pielęgnować po powrocie.

Obóz konny – okazja, by przygotować się do egzaminów

Osoby, które miały już wcześniej kontakt z tym wspaniałym sportem, być może przymierzają się do tego, aby piąć się w górę i zdobywać kolejne odznaki. Kolonie konne w Stajni Robinkowo prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów. Nie tylko prowadzą oni standardowe lekcje jazdy, ale również fachowo oceniają wstępnie umiejętności, aby móc przyporządkować uczestnika do konkretnego poziomu zajęć. Obóz jeździecki to świetna okazja, aby solidnie przyłożyć się do treningów, pod kątem egzaminu na konkretne odznaki. Wystarczy dać znać trenerowi, jakie ma się ambicje, a ten dostosuje jazdę konną do potrzeb konkretnego kursanta. Dzięki temu nikt nie poczuje się pominięty!

Dlaczego warto wybrać Stajnię Robinkowo?

Jesteśmy stajnią prowadzoną nie tylko z wielką miłością do zwierząt, ale również z zaangażowaniem. Robinkowo to całe nasze życie i chcemy zarażać swoją pasją do jazdy konnej innych. Oferujemy zatem kolonie konne oraz inne formy aktywnego wypoczynku, z tymi pięknymi zwierzętami w roli głównej. Nie zapominamy przy tym jednak o regeneracji – komfortowym wypoczynku w dogodnych pokojach w pensjonacie, regularnych, smacznych posiłkach oraz zabawach, które wspaniale integrują. Na każdym obozie jeździeckim organizowanym u nas jest mnóstwo śmiechu – młodzież przełamuje tutaj swoją nieśmiałość, nabiera ochoty do regularnego trenowania i wspaniale się bawi. Jeśli chcesz zapewnić dziecku naprawdę wspaniałe wakacje – zapraszamy do nas!
Zapewniamy:

Zapewniamy:

 • ubezpieczenie  OC i NNW
 • 4 domowe posiłki dziennie+owoce i napoje
 • zakwaterowanie w przytulnych  pokojach 
 • 1 lekcję jazdy konnej dziennie-5  lekcji tygodniowo  (dla początkujących indywidualny trening na lonży lub na round penie-30 min, dla zaawansowanych treningi grupowe ujeżdżeniowe i skokowe-60 min). Oferujemy 1 porządny trening dziennie, a nie dwa, gdyż cenimy jakość a nie ilość, szanujemy nasze konie, które nie są w sezonie przeforsowywane, a co za tym idzie są chętne do pracy, szczęśliwe i z przyjemnością pomagają dzieciom i młodzieży w doskonaleniu umiejętności jeździeckich
 • Turnusy 2,3 i 4 zakończone egzaminami na odznaki jeździeckie PZJ  
 • W czasie wolnym gry i zabawy zespołowe
 • Pokaz pracy z końmi z ziemi-praca z ziemi jest kluczem do poprawnej relacji człowiek-koń, zdobycia zaufania i szacunku przez konia w stosunku do człowieka, a także w ten sposób tworzy się wyjątkowa więź między człowiekiem a zwierzęciem
 • zajęcia teoretyczne na temat żywienia, pielęgnacji i treningu koni
 • praktyczną naukę kiełznania, siodłania i pielęgnacji koni
 • możliwość uczestniczenia w karmieniach i pracach stajennych
 • wyprawy na jagody, poziomki oraz spacery wokół jeziora
 • w dni upalne dzieci korzystają z uroków jeziora-plażowanie, a także na zakończenie turnusu przy sprzyjających warunkach-pławienie koni! 
 • na zakończenie koński chrzest obozowy oraz przy sprzyjających warunkach pogodowych ognisko 
 • dla każdego uczestnika obozu prezent-pamiątka!!!
 • do dyspozycji dzieci duża trampolina

Cena za turnus 7 dniowy2500 zł

Cena za turnus 14 dniowy 4900 zł

Odznaka jeżdżę konno-350 zł

Odznaka brązowa i srebrna-500 zł

Turnusy sierpniowe rezerwowane od 25.5.2024 w cenie promocyjnej last minute- 1950 zł

Uwaga!!! W przypadku braku miejsc na dany turnus można zgłaszać dzieci poprzez formularz kontaktowy na stronie (menu-kontakt) lub mailowo – na adres biuro@stajniarobinkowo.pl i będą one zapisywane na listę osób rezerwowych. W przypadku rezygnacji przez uczestników zapisanych wcześniej automatycznie na ich miejsce będą wchodziły osoby z listy rezerwowej 🙂 

Aby złożyć rezerwację prosimy kliknąć na ,,rezerwuj” obok tabelki z terminami i dalej postępować wg instrukcji. 

Ostatnim krokiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku- w terminie do 3 dni od złożenia rezerwacji.

Zadatek w kwocie 700 zł/ turnus tygodniowy, 1400 zł/ turnus dwutygodniowy, proszę wpłacać na nr konta:

Robert Kasprzyk 03 2490 0005 0000 4530 7521 0142  w tytule przelewu: zadatek wakacje imię i nazwisko dziecka oraz termin,  resztę kwoty również przelewem na podany wyżej nr konta, najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem turnusu. Bony turystyczne realizujemy również przed rozpoczęciem turnusów telefonicznie pod nr 530 987 581. 

Turnusy 2024

Turnus Data Ilość wolnych miejsc  
     

Rezerwuj

Przycisk „rezerwuj” po jego wciśnięciu należy wybrać dostępny termin

I 23.06 – 29.06.2024 9
II 30.06 – 06.07.2024
Zakończony egzaminem na odznaki
7
III 07.07 – 13.07.2024
Zakończony egzaminem na odznaki
brak miejsc
IV 14.07 – 20.07.2024
Zakończony egzaminem na odznaki
brak miejsc
V 21.07 – 27.07.2024 brak miejsc
VI 28.07 – 03.08.2024 11
VII 04.08 – 10.08.2024 5

Rezerwuj

Przycisk „rezerwuj” po jego wciśnięciu należy wybrać dostępny termin

VIII 11.08 – 17.08.2024 10
IX 18.08 – 24.08.2024 brak miejsc
X 25.08 – 31.08.2024 7

 

Zakwaterowanie dzieci w godz. 16:00-17:00 w dniu przyjazdu-niedziela

Odbiór o godz. 13:00 w dniu zakończenia turnusu- sobota

Drogi Rodzicu pobierz i wypełnij kartę kwalifikacyjną oraz umowę i przywieź obydwa dokumenty wraz z dzieckiem na obóz 

Karta kwalifikacyjna

Regulamin uczestnika

Umowa

Co zabrać ze sobą? Lista rzeczy do zabrania na obóz i półkolonie

Potwierdzenie zgłoszenia wypoczynku dzieci i młodzieży Kuratorowi Oświaty:

Certyfikat 25/06/2023 – 08/07/2023

Certyfikat 09/07/2023 – 22/07/2023

Certyfikat 23/07/2023 – 12/08/2023

Certyfikat 13/08/2023 – 31/08/2023

 

Wypoczynek zgłaszany do kuratorium oświaty, spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa!!!

Wystawiamy faktury i zaświadczenia do MEN.

 

Serdecznie zapraszamy!!!!!