Stajnia Robinkowo

Nasze konie

Aronia – nasza emerytka, w stadzie klacz Alfa. Kasztanka rasy małopolskiej wpisana do księgi głównej stadnej. Spędza emeryturę w gospodarstwie agroturystycznym Mała Wenecja.
 
Trafiła do nas bardzo zawiłą drogą, długo wyczekiwana. Uratowana przez przyjaciół przed handlarzem, zamieszkała z nami 5 lat temu. Bardzo wrażliwa i delikatna, ale jednocześnie zawadiaka w stadzie. Cierpliwie znosiła pierwsze próby jazdy mojej córki, którą nauczyła pokory i konsekwencji w relacjach z końmi. Wyjątkowo społeczna i opiekuńcza, w stadzie stany zawsze muszą jej się zgadzać. Z pewnością zasłużyła na godziwą emeryturę 🙂

Caira – 10 letnia klacz szlachetnej półkrwi po ogierze hanowerskim.
 
W Robinkowie od stycznia 2017 roku. Zdecydowanie,,kierowniczka stajni” 😀 Bardzo charakterna i dominująca. 
 
Pomimo swojego majestatycznego wzrostu uwielbiana przez dzieci i cierpliwie znosząca pierwsze ich próby jazdy na lonży. Dla tych bardziej zaawansowanych jeźdźców wspaniała nauczycielka skoków przez przeszkody. Ma za sobą starty w zawodach skokowych i pierwszy w życiu kros pod okiem wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i olimpijczyka Kamila Rajnerta. Jest w ciągłym treningu ujeżdżeniowo skokowym.
Równa, rytmiczna, opanowana. Choć budzi respekt to i tak ma wielu miłośników 🙂

 

Iskra – nasz kucyś. Maleńka, ale jak przystało na kucyka, pełna werwy i ikry.
 
Przesympatyczna. Uwielbia dzieci. Zachwyca swoim czekoladowym umaszczeniem, bujną grzywą i blond ogonkiem. Doskonała na start przygody jeździeckiej. Cierpliwa na lonży, ale również super nauczycielka pierwszych skoków, które są jej pasją. Niezwykle przyjacielska.
Taka nasza przytulanka 🙂

Tropical Fly
20.03.2009 – 8.02.2020

– 8 lutego 2020 odszedł za Tęczowy Most…

Był cudownym wałachem pełnej krwi angielskiej, który niegdyś odnosił sukcesy w gonitwach na torze wyścigów konnych na Służewcu. Po zakończeniu karieru wyścigowej, ze względu na bardzo łagodny charakter, został przekwalifikowany na rekreację i mały sport. Koń o wielkim sercu, przyjazny, grzeczny i niezwykle oddany każdemu, kto okazał mu choć odrobinę sympatii. U nas był 2 lata i skradł serce nie jednego… Bardzo za nim tęsknimy…


Generał – to 4 letni wałaszek, który dołączył do naszej rodziny w Święto Niepodległości w 2018. Imię adekwatne do okazji!!! 🙂
 
Mimo młodego wieku jest bardzo grzecznym konikiem i sumiennie pracuje pod siodłem. Ma za sobą pierwsze starty w zawodach skokowych. Cały czas doskonalimy jego umiejętności,aby pomagał młodym adeptom jeździectwa w doskonaleniu ich umiejętności jeździeckich.

Malaga – 5 letnia kasztanka szlachetnej półkrwi. Bardzo inteligentna, bystra i stateczna klacz. Jednoczesnie pokorna i bardzo przyjacielska. Jej matka to klacz pełnej krwi,a ojciec wspaniały ogier rasy KWPN. 

Przyjechała do nas na początku 2019 roku, ale zauroczyła nas już w grudniu przed Świętami,także śmiało możemy powiedzieć,że jest naszym prezentem świąteczno- noworocznym 🙂 Ma przepiękny dressażowy ruch,ale okazało się, że ma również talent skokowy. Już pomaga młodzieży w zdobywaniu doświadczenia jeździeckiego. 


Orient – przepiękny, gniady, bardzo doświadczony wałaszek rasy szlachetna półkrew. Koń profesor, wprowadza dzieci w Świat jeździectwa. Idealny do pierwszych lekcji, bardzo cierpliwy, ma niezwykle równy, spokojny i rytmiczny galop, wymarzony do woltyżerki.