Nasze konie

Aronia – kasztanka rasy małopolskiej, nasza 23 letnia emerytka, w stadzie klacz Alfa. 
 
Trafiła do nas bardzo zawiłą drogą, długo wyczekiwana. Uratowana przez przyjaciół przed handlarzem, zamieszkała z nami 10 lat temu.

Bardzo wrażliwa i delikatna, ale jednocześnie zawadiaka w stadzie. Cierpliwie znosiła pierwsze próby jazdy mojej córki, którą nauczyła pokory i konsekwencji w relacjach z końmi.

Wyjątkowo społeczna i opiekuńcza, w stadzie stany zawsze muszą jej się zgadzać 🙂  Z pewnością zasłużyła na godziwą emeryturę 🙂

Caira – 13 letnia klacz szlachetnej półkrwi po ogierze hanowerskim.
 
W Robinkowie od stycznia 2017 roku. Zdecydowanie „kierowniczka stajni” 😀 Bardzo charakterna i dominująca. 
 
Pomimo swojego majestatycznego wzrostu uwielbiana przez dzieci i cierpliwie znosząca pierwsze ich próby jazdy na lonży.

Dla tych bardziej zaawansowanych jeźdźców wspaniała nauczycielka skoków przez przeszkody. Ma za sobą starty w zawodach skokowych i pierwszy w życiu kros pod okiem wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i olimpijczyka Kamila Rajnerta.

Równa, rytmiczna, opanowana. Choć budzi respekt to i tak ma wielu miłośników 🙂

Iskra – nasz kucyś. Maleńka, ale jak przystało na kucyka, pełna werwy i ikry.
 
Przesympatyczna. Uwielbia dzieci. Zachwyca swoim czekoladowym umaszczeniem, bujną grzywą i blond ogonkiem.

Doskonała na start przygody jeździeckiej. Cierpliwa na lonży, ale również super nauczycielka pierwszych skoków, które są jej pasją.

Niezwykle przyjacielska.

Taka nasza przytulanka 🙂

Tropical Fly
20.03.2009 – 8.02.2020

– 8 lutego 2020 odszedł za Tęczowy Most…

Był cudownym wałachem pełnej krwi angielskiej, który niegdyś odnosił sukcesy w gonitwach na torze wyścigów konnych na Służewcu.

Po zakończeniu karieru wyścigowej, ze względu na bardzo łagodny charakter, został przekwalifikowany na rekreację i mały sport.

Koń o wielkim sercu, przyjazny, grzeczny i niezwykle oddany każdemu, kto okazał mu choć odrobinę sympatii. U nas był 2 lata i skradł serce nie jednego… Bardzo za nim tęsknimy…

Nerina – nasza najbardziej włochata klacz rasy Tinker. Niezastąpiona dla początkujących na lonży. Bardzo wygodna, miękko nosząca, w obejściu przesympatyczna.

Cierpliwa pod początkującymi jeźdźcami na lonży, natomiast bardziej wymagająca dla chcących spróbować swoich sił na jazdach indywidualnych na ujeżdżalni.

Prawdziwa torpeda skokowa, a w terenie turbo kuc😄.

Nie tolerująca towarzystwa innych koni, dlatego posiada swój prywatny boksoapartament, jak również indywidualny wybieg😁

Malaga – 9 letnia kasztanka szlachetnej półkrwi. Bardzo inteligentna, bystra i stateczna klacz. Jednocześnie pokorna i bardzo przyjacielska. Jej matka to klacz pełnej krwią ojciec wspaniały ogier rasy KWPN. 

Przyjechała do nas na początku 2019 roku, ale zauroczyła nas już w grudniu przed Świętami, także śmiało możemy powiedzieć, że jest naszym prezentem świąteczno- noworocznym 🙂

Ma przepiękny dressażowy ruch, ale okazało się, że ma również talent skokowy. Już pomaga młodzieży w zdobywaniu doświadczenia jeździeckiego. 

Evento – nasz najgrzeczniejszy i najmilszy 7 letni wałaszek.

Mimo swoich dość pokaźnych gabarytów nadaje się i dla początkujących jeźdźców i dla zaawansowanych, dla mniejszych i większych osób.

Lubiący skakać, w terenie bardzo odważny.

Garon – prześliczny skarognady walaszek, dość charakterny w obejściu, lubiący sprawdzać już w boksie z kim ma do czynienia😉.

Na jazdach wymagający precyzyjnego prowadzenia i z tego względu przeznaczony dla bardziej zaawansowanych jeźdźców.

Lubiący wyjazdy w teren, najlepszy kumpel Eventa☺️.

Beryl-S

4 letni wałaszek, super charakter, wyjątkowy pieszczoch, bardzo lubiący towarzystwo człowieka.