Nasza Stajnia

Stajnia Robinkowo to miejsce, które powstało głównie z myślą o dzieciach.
Zainspirowane wielką pasją i miłością do koni oraz chęcią dzielenia się pasją z innymi.
Powstało po wielu latach marzeń i niezachwianej wiary w to, że marzenia się spełniają.
Miejsce pełne spokoju, gdzie czas zwalnia…
Położone z dala od zgiełku cywilizacji, w samym sercu lasu nad urokliwym jeziorem Pojezierza Drawskiego. Znajdujemy się pomiędzy miejscowościami: Szczecinek, Połczyn Zdrój, Czaplinek, Borne Sulinowo.

Początkowo Robinkowo było miejscem, w którym doskonaliliśmy swoje umiejętności jeździeckie, trenując młode konie, wdrażając w życie ogrom wiedzy teoretycznej zdobywanej na wszelakich kursach i szkoleniach, ale i praktycznej zdobywanej latami, podpartej doświadczeniem w pracy z tymi wspaniałymi zwierzętami.

Teraz nadszedł czas, aby wiedzą, umiejętnościami oraz tym cudownym, magicznym miejscem podzielić się z innymi, głównie z najmłodszymi miłośnikami koni, ale również z każdym, niezależnie od wieku, kto chciałby doskonalić swoje umiejętności jeździeckie lub spróbować po raz pierwszy w życiu przygody z końmi.

Zatem zapraszamy serdecznie na naukę jazdy konnej, wypady w teren do lasu, weekendy w siodle, wakacyjne obozy jeździeckie i ferie w siodle do naszej kameralnej Stajni Robinkowo!

Ponadto oferujemy pokoje gościnne w naszym cudnym 100 letnim domu, urządzonym w  wiejskim klimacie. Można u nas wypocząć przy swojskim jadle, czerpiąc radość z uroków  lasu, jeziora i śpiewu ptaków,  a we wrześniu, przy akompaniamencie rykowiska.

Otaczające nas łąki zamieszkują żurawie, a okoliczne lasy obfitują w  jagody, poziomki, jeżyny i grzyby. Nieskazitelnie czyste jezioro polodowcowe pełne jest różnych gatunków ryb, spotkać można również raki i coraz więcej bobrów, które na dobre zadomowiły się w tym zakątku.

Uroki naszego gospodarstwa to jego kameralność, rodzinna atmosfera, posiłki przygotowywane na bazie ekologicznych produktów z naszego gospodarstwa, a przede wszystkim ogromna pasja do tego czym się zajmujemy.

,,Natura jest bardzo doskonała. Idąc za nią, jako za dobrym hetmanem, nie zbłądzimy nigdy z dobrej drogi.”  Pierre De Brantome

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!
Monika i Robert Kasprzyk